Recepcja:
862 166 555
recepcja@medycynalomza.pl

Ocena stanu zdrowia w 24h

Czyli komplet najważniejszych badań z wykorzystaniem diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej wraz ze specjalistyczną konsultacją lekarską. Celem jest szybka i wszechstronna ocena aktualnego stanu zdrowia pacjenta. Wszystkie badania realizowane są w jednym miejscu w ciągu jednej doby! Wyniki analiz laboratoryjnych dostępne są na indywidualnym e-koncie zdrowotnym pacjenta.

Propozycja skierowana jest do osób, które nie mają czasu ani ochoty na spędzanie wielu tygodni na chodzeniu od lekarza do lekarza czy poddawanie się rozlicznym badaniom w różnych pracowniach i laboratoriach.

W ramach kompleksowej oceny stanu zdrowia wykonujemy:

1. Wizytę pielęgniarską, podczas której wykonywane są badania antropometryczne, pomiar ciśnienia i tętna, badanie spirometryczne oceniające pracę i pojemność płuc oraz badanie EKG oceniające prawidłowość pracy serca;

2. Szeroki pakiet badań laboratoryjnych pozwalających na ocenę ogólnego stanu zdrowia, ewentualnych procesów chorobowych i funkcjonowania różnych narządów organizmu m.in. wątroby, nerek, szpiku kostnego, tarczycy:

· mocz - badanie ogólne

· OB 

· morfologia

· TSH

· glukoza

· elektrolity (Na, K)

· lipidogram (CHOL, LDL, HDL, TG)

· próby wątrobowe (ALT AST ALP GTP BIL)

· mocznik

· kreatynina

· kwas moczowy

· żelazo;

4. Badanie USG jamy brzusznej obejmujące najważniejsze narządy: wątroba, pęcherzyk żółciowy, drogi żółciowe, nerki, trzustka, śledziona, aorta i inne duże naczynia, pęcherz, gruczoł krokowy, macica i przydatki;

5. Badanie radiologiczne klatki piersiowej oceniające stan płuc i układu sercowo-naczyniowego;

6. Konsultację lekarską, której celem jest interpretacja i omówienie  uzyskanych wyników badań laboratoryjnych, spirometrii, EKG, USG i RTG, postawienie diagnozy oraz wydanie dalszych zaleceń lekarskich.

Indywidualna ścieżka diagnostyczna

Wszyscy pacjenci korzystający z usługi uzyskują indywidualną, szybką ścieżkę diagnostyczną skonstruowaną tak aby jak najszybciej uzyskać wyniki badań diagnostycznych oraz konsultację lekarską wraz z zaleceniami lekarskimi. W razie potrzeby pacjent może uzyskać pogłębione

Kompleksowa ocena stanu zdrowia

To świadczenie zorientowane na wczesne wykrywanie najczęściej występujących chorób stanowiących największe zagrożeniem dla zdrowia i życia Polaków takich jak:

· choroby układu krążenia (m.in. nadciśnienie, zawał mięśnia sercowego czy udar mózgu),

· choroby nowotworowe narządów układu pokarmowego oraz płuc,

· choroby wątroby i nerek,

· cukrzycy, miażdżycy i zaburzeń metabolicznym,

· choroby zakaźne.

Kontrolne badania diagnostyczne zwane także badaniami profilaktycznymi pozwalają na zapobieganie zachorowaniu poprzez wykrycie i kontrolowanie czynników ryzyka. W przypadku wczesnego wykrycia choroby możliwe jest zapobieganie konsekwencjom choroby poprzez jej wczesne leczenie. Podjęta na czas diagnostyka umożliwia także zahamowanie rozwoju i powikłań choroby zanim będzie za późno.
 

Sposób realizacji badania:

Pacjent powinien ustalić indywidualny termin badania w recepcji Centrum Diagnostyczno-Leczniczego lub pod numerem telefonu
862 166 555.

Pierwszego dnia należy zgłosić się pobranie materiału do badań laboratoryjnych pomiędzy 7.00 a 8.00. Tego samego dnia wykonana zostanie: wizyta pielęgniarska, badanie USG jamy brzusznej oraz RTG klatki piersiowej.

Następny dzień przeznaczony jest na konsultację lekarską, podczas której dokonana zostanie ocena stanu zdrowia i wydane zalecenia lekarskie.

Zapraszamy na magazyn o zdrowiu, w którym omawiamy całą procedurę realizacji kompleksowej oceny stanu zdrowia:

Przygotowanie do realizacji kompletu badań laboratoryjnych, USG i RTG:

Na dzień przed badaniem:

· stosuj dietę lekkostrawną, z wyłączeniem jarzyn, owoców, ciemnego pieczywa,

· przyjmij Espumisan 3 x 2 kapsułki. Preparat ma na celu usunięcie powietrza z przewodu pokarmowego, które stanowi przeszkodę dla badań RTG i USG.

Na 6 godzin przed badaniem:

· bądź na czczo, nie przyjmuj żadnych pokarmów,

· nie pij płynów gazowanych i słodzonych, ale na 1,5 h przed badaniem USG wypij wodę niegazowaną 1l celem wypełnienia pęcherza moczowego,

· nie pal tytoniu,

· nie żuj gumy.

Na wizyty lekarskie i badania USG należy przynieść poprzednie wyniki badań obrazowych (USG, TK, MR).