Zmniejsz ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia

 

Pacjentów zadeklarowanych do naszej przychodni POZ zapraszamy na bezpłatne badania profilaktyczne chorób układu krążenia. Program przeznaczony jest dla osób w  wieku 35, 40, 45, 50 i 55 lat (w danym roku kalendarzowym), u których dotychczas nie rozpoznano choroby układu krążenia i które w ciągu ostatnich 5 lat nie korzystały z programu. W ramach programu wpierw uzyskasz kompleksową ocenę ryzyka zachorowania na choroby układu krążenia, a następnie otrzymasz zalecenia jak ograniczyć ryzyko poważnego zachorowania. W przypadku wykrycia choroby układu krążenia, wdrożone zostanie odpowiednie leczenie na poziomie POZ lub skierowany zostaniesz do poradni specjalistycznej. Program składa się z dwóch wizyt.:

  • Na pierwszej dokonana zostanie ocena parametrów antropometrycznych (masy ciała i określenie wskaźnika BMI), pomiar ciśnienia tętniczego krwi oraz pobrana krew do oceny cholesterolu całkowitego, LDL­-cholesterolu, HDL­-cholesterolu, triglicerydów i  glukozy.
  • Na drugiej wizycie lekarz oceni wszystkie uzyskane wyniki badań, oszacuje 10-letnie ryzyko incydentu sercowo-naczyniowego zgodnie z algorytmem SCORE i wyda zalecenia co do dalszego postępowania.

Nasz koordynator sprawdzi czy kwalifikujesz się do programu oraz wyjaśni wszystkie wątpliwości. Zadzwoń  86 216 65 55